40dagentijd: zondag 21 maart

5e zondag van de 40dagentijd
Deze zondag staan we weer stil bij het leven van Jezus. Vandaag spreekt Jezus zich opnieuw uit hoe we als mens barmhartig kunnen zijn. Hij zegt: “Ik had honger en jullie gaven mij te eten.” Voedsel is de basis van ons bestaan als mens. Het delen van voedsel is dan ook de belangrijkste basis van onze samenleving. In deze voorjaarstijd bidden we om een zegen over onze oogst. Zaden ontkiemen, vruchten groeien, leven ontstaat. We kunnen alleen echt van het wonder genieten als we het ook samen delen met elkaar. Zoals Jezus zichzelf aan ons heeft uitgedeeld. We denken nu we op weg zijn naar Pasen ook aan het brood dat Jezus deelde.

 

In de glazen, tussen de stammetjes, staan vandaag korenhalmen als symbool van ons dagelijks brood. Rondom de open hartvorm zien we zaden als bijzonder begin van nieuw leven. Laten wij delen wat wij hebben met elkaar!