Op de drempel ...

Wanneer we ons in de late donderdagavond opmaken om de drempel over te gaan van het jaar 2021 – dan doen we dat niet met een nieuwe en/of lege rugzak. Er zitten meestal nog wel een paar zware stenen in die de zwaarte van 2020 symboliseren. Herinneringen die je weemoedig maken; verdriet om verlies in welke zin dan ook of spijt misschien omdat je bepaalde dingen beter anders had kunnen doen. Maar boven op dat alles zweeft en gloort er hoop. Her en der kan er iets opkomen van de kriebel van ongeduld. We hopen dat het een jaar zal worden van het `nieuwe anders….`. Een groots vaccinatieproject tegen Covid19 mag licht aan het einde van de tunnel doen gloren. En misschien hebben we ook dingen geleerd in het afgelopen jaar. Dat er veel ook best anders kan. In de maatschappij, de kerk, onze sportclub, familieverbanden etc. Gods Geest heeft ons ook in de afgelopen barre tijden niet als wees achtergelaten. Eenzelfde trouw wordt ons opnieuw beloofd – wat de toekomst ook moge brengen!

Het `nieuwe anders` gloort voor ons beiden ook heel concreet. Onder het voorbehoud van Jacobus mogen we beiden vanaf 1 november 2021 door het leven gaan als emeritus-predikant. Dat zal op allerlei terreinen veranderingen met zich meebrengen. Een zegen als je zo`n mijlpaal mag bereiken. Maar hoe we onze dagen dan gaan vormgeven? Dat gaan we met open vizier tegemoet. Eerst nog `gewoon` stap voor stap verder. Dag voor dag… Hoe dan ook: op hoop van zegen.
Dat wensen wij ook u en jullie allemaal toe in 2021. `Veul hail en zeeg`n` zelfs.
Herma Kamphuis en Meindert Burema