'Groeten uit Hintergarten'

Een prachtige titel boven een artikel in een recente uitgave in een opinie-maandblad. `Waarom zou je naar Bali. Zuid-Afrika of de Azoren gaan, als er om de hoek ook zo veel te beleven valt?`. Het gaat om een pleidooi voor de `stayvacation` - de thuisvakantie. Wil iemand echtuitrusten van vakantie dan lijken drie factoren van belang: je moet allereerst loskomen van je werk c.q. andere bezigheden, je moet kunnen ontspannen en zelf bepalen wat je doet. Een andere onderzoeker zegt: `ontspannen doe je door (hoe dan ook en waar ter wereld ook...) meer autonomie te ervaren`. Het succes van op vakantie gaan is dus niet plaatsgebonden…

 

Voor vele gemeenteleden is dat `thuisblijven` dit jaar niet echt een eigen keuze. De geprezen ventilatiesystemen in vliegtuigen wagen we bij tijden te wantrouwen en er kwam in een week of wat tijd een geweldige run op campings en huisjes in eigen land! De (ongekend) snelle versoepeling van de `geboden in coronatijd` zette ook vakantieplannen onder druk. Wat je/u in deze zomer ook gaat doen om te ontspannen? Heb het goed en veel levensvreugde toegewenst bij welke vorm van her-schepping dan ook.
Vrede, alle goeds en groet, Herma Kamphuis en Meindert Burema

foto: kerktuin Nieuwveen