Herderlijk schrijven... 2020-4

Lieve mensen,
Twee maanden geleden werden we geconfronteerd met het coronavirus. Afgelopen woensdag werd door premier Rutte verteld dat we in een nieuwe fase waren beland. “Dit is het einde van het begin”. De teugels worden wat gevierd, maar niet te veel. Maar nog steeds, houd 1 ½ meter afstand, was vaak je handen, schud geen handen. Op de site www.rijksoverheid.nl staat vanaf woensdagavond 6 mei een lijst met aanpassingen van de maatregelen.

Gelukkig kunnen vanaf 11 mei onder meer fysiotherapeuten en kappers, weer aan de slag. Het gaat stap voor stap de goede kant op. Telkens worden de teugels iets gevierd, telkens een beetje. Telkens…als het virus maar onder controle blijft. En we vragen ons af…hoe lang nog? Hoe lang nog vrijwillig in quarantaine? Wanneer zijn we helemaal vrij? We weten het niet. Wel is er meer ruimte bijgekomen. Nog steeds geldt dat we het samen moeten doen. Wij dragen gezamenlijke verantwoordelijkheid. Laten we begrip hebben voor elkaar. Het gaat de goede kant op… maar contacten nog op afstand. Toch gloort er meer hoop dan we weken hiervoor. We hebben een lange adem nodig, maar er gloort iets meer van licht!

Herma Kamphuis, Paul van Dijk en Meindert Burema
10 mei 2020