Artikelen

Bijbelgespreksgroep over het Johannes-evangelie

Dit seizoen gaan we weer enthousiast verder. Er zijn dit jaar (2019) bijeenkomsten op 28 januari, 18 februari, 25 maart en 29 april. We beginnen steeds om 19.45 uur. Dan hebben we voldoende tijd en wordt het toch niet te laat.

Lezen en leren. Twee woorden uit de missie van de nieuwe wijkgemeente Goede Bron. Lezen en leren als middel om geloof te beleven en te laten groeien. En precies dat doen we in onze Bijbelgespreksgroep: lezen en leren. We lezen het Johannes-evangelie. En we leren van deze evangelist. Want van hem valt veel op te steken. Hij volgt niet chronologisch de weg van Jezus. Dat is meer iets voor zijn collega-evangelisten. Hij zoekt liever de diepte op. Bij hem krijg je redevoeringen van Jezus die je elders niet leest. Hij geeft de beroemde ‘Ik ben’- woorden, zoals ‘Ik ben de goede Herder’. Woorden waarmee hij zich heel dicht tegen God aan schuift. En dan ontrolt zich als vanzelf het gesprek over wat dat ons doet. Over hoe wij Jezus zien. Al zou Johannes zeggen: belangrijker is hoe Jezus jou ziet.

Graag tot ziens, ds. Cort van der Linden