Grootste museum van Nederland

Museum Catharijneconvent presenteert ook deze zomer het grootste museum van Nederland. Veertien kerken en twee synagogen verspreid over Nederland zijn te bezoeken. Nieuw dit jaar zijn kerken in Haarlem, Roermond en Zutphen. U kunt met een audiotour dwalend door de gebouwen op verschillende plekken een ander verhaal horen of u laten meevoeren met een toer die alle highlights aan het licht brengt. De verborgen topkunst van Nederland wordt zo toegankelijk gemaakt voor iedereen.  

De kerken/synagogen zijn bijzonder vanwege hun geschiedenis, architectuur en kunstwerken. Van een idyllisch dorpskerkje op het platteland tot een indrukwekkende middeleeuwse basiliek midden in de stad. Van wereldberoemde glas-in-loodramen tot kleurrijke van dak tot vloer beschilderde interieurs. 

Meer informatie is te vinden op de website van het grootste museum van Nederland.